Instagram‘dan takipçilerimiz bilir hafta sonu bizim için yürüyüş vaktiydi 🙂 Belgrad Ormanı’nda soluğu aldık. Amacımız sabah erken saatte gitmek olsa da sanırım hafta içinin yorgunluğu biraz fazlaydı o yüzden uyanamayıp öğle vaktine kaldık. Ama yine de şanslıydık, belki havanın kapalı olmasından çok kimse yoktu. Biz de rahat rahat yürüdük hemde ilk defa Mira’nın tasmasını çıkararak. Onu özgür bırakmayı çok seviyorum belki o da öyle seviyodur diye. Etrafı koklayarak yürümesi, aralarda ihtiyaç molası vermesi, arkamızda kalıp “hadi Mira” diye seslendiğimde  koşturarak gelmesi ya da tam tersi önden gidip beni arkada bıraktığında durup beni beklemesi, beni görüp göz göze geldiğimizde içinin rahat etmesi ve bunu gözleriyle anlatması falan.. Çok güzel hisler be 🙂

kopegimle-yuruyus-vakti-belgrad-ormani-burcu-ozcan-burcuozcan-chihuahua-mira-wuufbox (9)

Gitmişken fotoğraf çekmesek olmazdı.. Bu süper manzaralı soluklanma yerimizde kısa bi mola verdik.

kopegimle-yuruyus-vakti-belgrad-ormani-burcu-ozcan-burcuozcan-chihuahua-mira-wuufbox (19) kopegimle-yuruyus-vakti-belgrad-ormani-burcu-ozcan-burcuozcan-chihuahua-mira-wuufbox (7) kopegimle-yuruyus-vakti-belgrad-ormani-burcu-ozcan-burcuozcan-chihuahua-mira-wuufbox (8) kopegimle-yuruyus-vakti-belgrad-ormani-burcu-ozcan-burcuozcan-chihuahua-mira-wuufbox (10) kopegimle-yuruyus-vakti-belgrad-ormani-burcu-ozcan-burcuozcan-chihuahua-mira-wuufbox (17) kopegimle-yuruyus-vakti-belgrad-ormani-burcu-ozcan-burcuozcan-chihuahua-mira-wuufbox (13)

Daha önce Kuruçeşme’den Bebek’e yürümüştük ama dönüşte Mira kendini yere attı ve onu yürütmek imkansızdı. Mecbur kucağa aldık hanımefendiyi 🙂 Bakiim kaç km? ooo 5,4 km diyo 🙂 gidiş dönüş 10 km. Mira’nın günahını almışım.. çocuk yürümüş yine 🙂 Arnavutköy’de atmıştı kendini yere. Uzun aralar vererek yürümüştük amaa 🙂 Belgrad Ormanı’nda parkur 6km. Gayet keyifli, bizden ritmik yürüyerek, kulaklar arkada pıtı pıtı bitirdi parkuru.. Bu da zafer pozumuz 🙂

kopegimle-yuruyus-vakti-belgrad-ormani-burcu-ozcan-burcuozcan-chihuahua-mira-wuufbox (2) kopegimle-yuruyus-vakti-belgrad-ormani-burcu-ozcan-burcuozcan-chihuahua-mira-wuufbox (4) kopegimle-yuruyus-vakti-belgrad-ormani-burcu-ozcan-burcuozcan-chihuahua-mira-wuufbox (1)

Yürüyüş hem köpeğinizin kas gelişimi ve sağlığı açısından hem de sizin için müthiş bir şey. Evcil hayvan sahibi olmanın en güzel yanı da sizi spora teşvik ediyor olması. Spora, doğaya, temiz havaya.. Çünkü illa ki onun ihtiyaçlarını karşılamamız gerekiyor ee bunları yaparken de kendimizi de ödüllendiriyoruz bir yandan.. Yoksa ben daha önce hiç bu kadar çok Belgrad Ormanı’na gitmemiştim. kalp kalp kalp <3

Bu arada öğrendiğim bir şey daha var eklemek istedim.. Ben Mira’nın patileri zarar görmesin diye genelde toprakta, çimen de falan yürütüyordum.. Ama asfaltta yürütmenin faydaları oldukça fazlaymış. En güzel tarafı da, tırnaklarının en doğal şekilde törpüleniyor olması  🙂 Aklınızda bulunsun 🙂 Mira’da rahatına çookk düşkün, ormanda parkur taşlarının üstünden diil yanlarda ki tahtanın üstünden yürüyo 😀 😀 Başka kimlerin köpeği ya da chihuahua ları bu şekilde???

kopegimle-yuruyus-vakti-belgrad-ormani-burcu-ozcan-burcuozcan-chihuahua-mira-wuufbox (5) kopegimle-yuruyus-vakti-belgrad-ormani-burcu-ozcan-burcuozcan-chihuahua-mira-wuufbox (11)

Köpeğinizle birlikte uzunnnnn yürüyüşler hayatınızdan eksik olmasın..

kopegimle-yuruyus-vakti-belgrad-ormani-burcu-ozcan-burcuozcan-chihuahua-mira-wuufbox (14) kopegimle-yuruyus-vakti-belgrad-ormani-burcu-ozcan-burcuozcan-chihuahua-mira-wuufbox (18)

Sevgiyle kalın, Burcu Özcan

Mira’nın kıyafeti : Wuufbox