Büyükada’ya yemeğe davetli olunca Mira’yla yeni maceralara yelken açtık 🙂 yok yok vapura bindik gittik işte :)Vapurda evcil hayvanlara hiç sıkıntı yapmıyolar Allah’tan. O yüzden canınız çok  sıkılırsa atlayın birine gezinin 🙂 Köpeklerin hisleri oldukça kuvvetli olduğundan Mira’yı vapurun kenarında tutmakta zorlandım aslında.. Çünkü hissediyo ki aşağısı tehlikeli onun için. Sakinleştirmek için baya konuşmam gerekti kendisiyle 🙂 Geçen sene tekne tatilimizde de biz tedirgindik.. Acaba bişi olur mu tekneden düşer mi? diye.. Ama Mira bizi baya bi şaşırtmıştı hem de çok gülmüştük.. Şöyle ki teknenin etrafında yürürken en dipten (deniz tarafından diil de) yürüyodu.. Tam bi küçük çakal.. Kafa boyutlarına ters oranda kocaman beyni var 🙂

buyukada-fayton-turu-massimodutti-burcu-ozcan-chihuahua-mira-massimo-dutti-illesteva-sunglasses-burcuozcan-wuufbox (20) buyukada-fayton-turu-massimodutti-burcu-ozcan-chihuahua-mira-massimo-dutti-illesteva-sunglasses-burcuozcan-wuufbox (16) buyukada-fayton-turu-massimodutti-burcu-ozcan-chihuahua-mira-massimo-dutti-illesteva-sunglasses-burcuozcan-wuufbox (19)

Büyükada Mira için eminim koku açısından acayip bi deneyim olmuştur. Çünkü o minik burnu bir an bile sabit durmadı.. Faytonların olduğu tarafa gidince özellikle 🙂 anladınız siz onu 🙂 Büyükada’ya gelmişken etrafı, en güzel manzaraları görmek için bi fayton turu yapmamak olmazdı 🙂 Tarihi bilgiler veren güzeller güzeli bi rehberimiz vardı 🙂 Özellikle Avrupa tatilinden sonra sanki hala farklı bi ülkedeymişiz gibi geldi bize.. Kiliseler manastırlar vs. Gün batımında fayton sefamızdan geri kalanlar bunlar.. İlerde bir gün Aya Yorgi Kilisesi’nin bulunduğu Yücetepe’de dolunayı takriben bir yemek daha planladık vee sahile geri indik.

Büyükada’da bir çok mekan köpek ve kediye bişi demiyor zaten halihazırda mekanların kendi evcil hayvanları var 🙂 Organik hayataların yaşandığı yerlerde çok da mevzu bahis değil bu evcil hayvan konusu.. Yalnız bir tavsiye 🙂 Kahve Dünyası’na uğrarsanız eğer ordaki yaramaz kediye özellikle dikkat edin 🙂 Yoksa yemeğinizi siz yemeden götürebilir midesine 🙂

buyukada-fayton-turu-massimodutti-burcu-ozcan-chihuahua-mira-massimo-dutti-illesteva-sunglasses-burcuozcan-wuufbox (12) buyukada-fayton-turu-massimodutti-burcu-ozcan-chihuahua-mira-massimo-dutti-illesteva-sunglasses-burcuozcan-wuufbox (10) buyukada-fayton-turu-massimodutti-burcu-ozcan-chihuahua-mira-massimo-dutti-illesteva-sunglasses-burcuozcan-wuufbox (9) buyukada-fayton-turu-massimodutti-burcu-ozcan-chihuahua-mira-massimo-dutti-illesteva-sunglasses-burcuozcan-wuufbox (8) buyukada-fayton-turu-massimodutti-burcu-ozcan-chihuahua-mira-massimo-dutti-illesteva-sunglasses-burcuozcan-wuufbox (7) buyukada-fayton-turu-massimodutti-burcu-ozcan-chihuahua-mira-massimo-dutti-illesteva-sunglasses-burcuozcan-wuufbox (5) buyukada-fayton-turu-massimodutti-burcu-ozcan-chihuahua-mira-massimo-dutti-illesteva-sunglasses-burcuozcan-wuufbox (2) buyukada-fayton-turu-massimodutti-burcu-ozcan-chihuahua-mira-massimo-dutti-illesteva-sunglasses-burcuozcan-wuufbox (1)

Büyükada bu sıcak yaz havalarında kendinizi Ege’de hissetmeniz için, bir günlük kaçamak için çok ideal bir seçenek. Zaten vapura bindiğiniz anda farklılığı hissediyorsunuz. ee biraz da şehirden uzaklaşmanın verdiği keyfi yaşayın, uzaklara dalın, deniz dalgalarının oluşturduğu köpükleri seyre dalın.. Kısacası anı yaşayın, farkındalığınızı da arttırın.

Sevgiyle kalın, Burcu Özcan