Bodrum’da şiddetli yağmur sonrası oluşan sel felaketini ve sonuçlarını hatırlıyorsunuzdur.. Oluşan maddi, manevi zarar hepimizi üzdü.. Keşke daha sıkı önlemler alınabilseydi ama Bodrum 7 tane derenin üzerine kurulu bi memleket, evet yapılaşma da oldukça fazla.. Kimi gazeteler de ‘Doğa intikam aldı’ şeklinde başlıklar atıldı.. O kadarını bilemeyiz tabi ama umarım bir daha ki şiddetli yağmurda bunlar yaşanmaz.. Can kaybı olmaması da büyük tesellidir diyip (sosyal mesajımızı(!)) da verdikten sonra biz o gün neler yaptık onu paylaşiim sizlerle 🙂

Mira’nın annesi o gün hastaneye gidip serum yedi, çünkü İstanbul’da gittiği doktor ona yanlış ilaçlar verip iyileştiremediği gibi üstüne üstlük bir de tüm vücudunu alerji yaptı.. Hoş Burcu hanım o alerjiler yüzüne de taşınmasaydı doktora gitmezdi hahahah 🙂 eyvah güzelliğimden oluyorum diyip soluğu hastanede aldı.. Şaka bi yana hergün ateş ve halsizlik çekmekten yorgun düşmüştü ve bir de ameliyat olan annesine bakması, ev işlerini yapması gerekiyordu.. Serumunu yiyip eve geldi ve o günden sonra iyileşme zamana bağlı olarak x² grafiği çiziyordu.. (Bu bilgiler o günleri daha iyi hatırlamak adına çekirdek anı olarak hafızalara eklenmek üzere yazılmıştır 🙂 )

Mira hanımın keyfine dicek yok tabi 🙂 Mutfakta yemek pişerken burnunu yukarı kaldırıp uzunnn uzunnn koklamakla meşgul, yemek yiyen biri varsa başında küçük dilenci olarak takılmakla meşgul, ‘hayır’ cevabını alınca kıvrılıp yatmayı, çatalı uzatınca itinayla çatala değmeden dişleriyle lokmayı almakla meşgul..Ananesi ameliyatlı olduğu için onun yattığı koltuğa çıkmamayı hatırlamak, sevgi sözcükleri karşısında kıvranarak durmak ama yine koltuğa çıkmaması gerektiğini hatırlamakla meşgul.. Hımm tuvalet ihtiyacını unutmuşum.. Yaptıktan sonra koca bir aferim alınca kuyruk sallamakla, dışarıdan içeri girince ıslak mendille patilerinin silineceğini unutmayıp kapının önünde beklemekle meşgul idi 🙂 Bu küçücük minnoşun da aklında tutması gereken ne çook şey var.. Ama sahibinin yönlendirmeleri var Allah’tan. Yağmur sonrası dışarı çıkınca yerler ıslak olduğu için küçük patilerini basmak istememesi beni çok güldürmüştü.. Ayrıca tam kakasını yaparken küçük yağmur taneleri konsantrasyonunu bozuyordu vee tim insanlara olduğu gibi onun da başına döndüren birçok koku vardı etrafta.. Toprak kokusu. Annem böyle söylemenin günah olduğunu söyler hep nedendir bilmem de.. Ama bööleydi sonuç itibariyle..
yagmur_bodrum_sel_bodrum_yagmura_teslim-chihuahua_mira_burcu_ozcan_kurban_bayrami_ (5) yagmur_bodrum_sel_bodrum_yagmura_teslim-chihuahua_mira_burcu_ozcan_kurban_bayrami_ (2)yagmur_bodrum_sel_bodrum_yagmura_teslim-chihuahua_mira_burcu_ozcan_kurban_bayrami_ (6) yagmur_bodrum_sel_bodrum_yagmura_teslim-chihuahua_mira_burcu_ozcan_kurban_bayrami_ (4) yagmur_bodrum_sel_bodrum_yagmura_teslim-chihuahua_mira_burcu_ozcan_kurban_bayrami_ (3)

Bodrum merkez yağmur ile sınav verirken, cam kenarında, kahvem ve kitabımla müthiş vakit geçirdim.. Yağmurun sesini dinleyerek, ara ara da dışarı bakarak. Sis olup kapansa da ara da güneş çıkıp selamlıyordu bizi.. Gökkuşağı da renk katıyordu çıkan güneşle beraber.. Böyle zamanlar nadir denk gelir 🙂 çok keyifliydi çokk 🙂 Canım arkadaşım İrem’in de bizimle olmasını istediğim bi gündü.

yagmur_bodrum_sel_bodrum_yagmura_teslim-chihuahua_mira_burcu_ozcan_kurban_bayrami_ (7)

Mira’nın kolyesi -> TrendyPaws

Mira’nın instagramı -> chihuahua_mira

Sevgiler, Burcu Özcan