köpeğimle nereye gitsem: minoa

Processed with VSCO with a5 preset

Haftasonu olunca köpüşlerimizi alıp nerelere gitsek diye düşünüyoruz.. Genelde, hava da güzelse, uzun yürüyüşleri yapabileceğimiz alternatifler tercihimiz.. Alırız kahvemizi de elimize ohh miss.. Yürüme de yanında yat ? Kış gelince azıcık kısıtlanırız?

Köpeğimle nereye gitsem işin bahanesi ben biliyorum siziiii ? O yüzden, çoookk keyif alıcağınız, saatlerce oturmaktan sıkılmicağınız (burda yazar, konuşma dilinde yazmaktan türkçeyi katletmişti) süper bi mekan önermek istiyorum.. Minoa? daha önceden keşfedenleriniz eminim vardır. Book&Coffee shop/corner konseptini her bir noktasında hissedebiliceğiniz sıcacık bi mekan. Bütün günümü geçirmek zorunda bile kalsam,  şikayet etmem. Ee bi de evcil hayvanlara müsaade ediyolar, daha ne olsun.. Bu arada, sadece dışarıda izinliyiz yanlış anlaşılma olmasın ? Havanın güzel olduğu günler gideriz ne var ? ki bizim gittiğimiz gün Kasım olsa da yazdan kalma bi hava vardı☀️

Biz tabii ki pek rahat durmadık ve içeri girdik? Mira zaten küçük ajan biliyosunuz. Sinemaya bile girmişliği var yavruşumun? Daha neler gelicek başına acaba.. Minoa’nın içerisi tam kitaplar arasında kaybolmalık.. İnsanı kitap okumaya teşvik eden, özendiren bir yer.. Eğer ki aklınızda bi kitap yoksa ve seçmek için raflarda gezintiye çıktıysanız, her birine bi el atma isteği duyucaksınız, hepsinden bi parça okurken vaktin nasıl geçtiğini anlamicaksınız.. Bir de alt kata inerseniz : sanki mahzen.. Yıllanmış eserler burda diyebilirsiniz, alakası yok tabi ama size verdiği hissiyat öyle.. Kitapların ne kadar değerli olduğu, özenle saklanması gerektiği, okunanların tadının yıllandıkça güzelleştiği, güzelleşiceği hissiyatını veren bi bölüm alt kat..

Merdivenlerin tasarımına ayrıca bayıldığımızı söyleyebiliriz. Sanki kitaplarla yapılmış basamaklar? Kitap sarmalı.. Eminim şimdiye kadar okuduğunuz birçok kitaptan da alıntılar bulucaksınız bu sarmalda..

Biz soğuk moğuk dinleyemeyiz, köpeğimle nereye gitsem diye kara kara düşünüceğimize bi değişiklik yapar Minoa’ya da uğrarız derseniz bizim yerimize de sıcacık bi kahve için efendim☕️

Mutlu pazarlar, Burcu Özcan